ZÁTOR (FOTO, VIDEO) | Celkem 11 jednotek hasičů zasahovalo v neděli 5. dubna 2020 odpoledne a večer téměř šest hodin u požáru lesního porostu v Zátoru, místní části Loučky. Po těžbě kůrovce zde hořely zbylé vzrostlé stromy, vedle toho i výsadba mladých listnáčů. S hasiči vydatně spolupracoval policejní vrtulník s celkem 16 shozy vody z podvěsného bambivaku o objemu 1500 litrů, celkem tedy 24 tisíc litrů vody. Škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v lokalitě „Radimský kopec“ informováno v neděli krátce před půl druhou odpolední. Vyjely tam tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Krnov, Bruntál a Rýmařov, společně s nimi osm jednotek dobrovolných hasičů – Zátor, Krnov, Město Albrechtice, Vrbno pod Pradědem, Jindřichov, Světlá Hora, Horní Benešov a z Opavska Brumovice. Požár pomáhal likvidovat i policejní vrtulník s bambi vakem.

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři hodiny, další téměř tři hodiny jim zabralo pečlivé dohašování. Na kontrolu požářiště zde zůstaly do pondělního rána dvě jednotky dobrovolných hasičů – Zátor a Krnov,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.