RÝŽOVIŠTĚ, VAJGLOV | Při tragické nehodě u Rýžoviště na Rýmařovsku zemřela dvaapadesátiletá žena. Další tři osoby skončily se zraněním. K neštěstí došlo nárazem auta do stromu!

Foto: HZS MSK

Složky Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje – dvě posádky záchranářů z Rýmařova a Bruntálu, dva vozy rýmařovských profesionálních hasičů a policie – v pátek 8. září 2017 po páté hodině ráno zasahovaly u smrtelné dopravní nehody na Rýmařovsku. Za Rýžovištěm směrem na Vajglov jel osmačtyřicetiletý cizinec s vozidlem Opel Zafira a z dosud nezjištěných příčin vyjel s autem do protisměru, následně mimo komunikaci, kde se čelně střetl se vzrostlým stromem.

„Havarované vozidlo, které narazilo do vzrostlého stromu, hasiči zabezpečili před případným požárem. Na menší únik provozních kapalin použili sorbent. Zásah hasičů, včetně spolupráce s týmem záchranářů, trval přes hodinu,“ informoval mluvčí moravskoslezských profesionálních hasičů Petr Kůdela.

Při nehodě se zranilo několik osob. Dvaapadesátiletá žena byla při příjezdu záchranářů v bezvědomí, její dýchání selhávalo. „Zasahující lékař zajistil její dýchací cesty a převedl pacientku na přístrojem řízenou ventilaci. Přes intenzivní péči se její stav prudce zhoršoval a na palubě sanitního vozu došlo k zástavě krevního oběhu. Posádka zahájila resuscitaci, ale přes veškerou snahu se nepodařilo obnovit činnost srce postižené. Podlehla mnohočetným poraněním v oblasti hlavy, hrudníku a břicha,“ pokračoval mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Týmy záchranné služby ošetřovaly další tři osoby – dvě ženy a muže. Ti byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. „Prvotní vyšetření odhalilo středně těžká poranění končetiny u pacienta a hrudníku u obou ženy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli zranění transportováni do krnovské nemocnice, a to na urgentní příjem a chirurgickou ambulanci,“ dodal mluvčí Humpl.

Požití alkoholu či jiných návykových látek bylo u řidiče vyloučeno. „Příčiny a okolnosti tragické nehody nyní intenzivně prověřují bruntálští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty,“ uzavřela smrtelní dopravní nehodu mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.