VÁCLAVOV U BRUNTÁLU, MALÁ ŠTÁHLE | Mezi Václavovem u Bruntálu a Malou Štáhlí na Rýmařovsku se střetla dvě auta. Na místě se zabil jednasedmdesátiletý muž.

Foto: ilustrační – ZZS MSK

V pondělí 8. července 2019 v 14.50 hodin mezi obcemi Václavov u Bruntálu a Malá Štáhle na Rýmařovsku řídil jednasedmdesátiletý muž vozidlo Škoda Felicia a z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru.

„Zde jela dvě vozidla Škoda Fabia a Mazda. Řidič Škody Fabia, aby zabránil střetu, vyjel za pravý okraj, kde narazil do svodidel. Řidič Mazdy nestačil na vzniklou situaci reagovat a došlo k čelnímu střetu s vozidlem Felicia,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Při nehodě utrpěl řidič Felicie zranění neslučitelná se životem. „Jeden z řidičů byl při příjezdu záchranářů zaklíněn ve vozidle, jeho vyproštění zajistili zasahující hasiči. Při nehodě utrpěl jednasedmdesátiletý muž zranění neslučitelná se životem a zasahující lékař již mohl jen konstatovat jeho smrt,“ pokračoval zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Ladislav Lang.

„Další dva účastníci srážky, šestačtyřicetiletí muži, udávali bolest v oblasti hrudníku. Jeden z nich byl k dalšímu vyšetření převezen na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Bruntále, druhý byl po vyšetření lékařem ponechán na místě. Jeho zdravotní stav nevyžadoval bezprostřední převoz do zdravotnického zařízení,“ dodal mluvčí Lang.

Příčinu úmrtí a případné ovlivnění návykovými látkami u jednasedmdesátiletého muže určí nařízená soudní pitva. „Řidič a spolujezdec z vozidla Mazda byli vyšetřeni a jeden z nich byl převezen preventivně do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ řekla policejní mluvčí Jiroušková.

Další okolnosti a příčiny tragické dopravní nehody prověřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty. Jak informoval zastupující mluvčí moravskoslezských hasičů, zasahující hasiči po vyšetření nehody pomohli s naložením automobilů na vozy odtahové služby a uklidili komunikaci.