BÍLČICE | K vážné dopravní nehodě došlo v Bílčicích na Bruntálsku. Auto tam narazilo do betonového sloupu elektrického vedení. Dva mladíci skončili těžce zranění.

Foto: ilustrační – ZZS MSK

V Bílčicích na Bruntálsku v úterý 15. října 2019 kolem 19.40 hodin došlo ke střetu osobního vozidla Ford, který řídil 20letý mladík, se sloupem elektrického vedení. „Řidič po projetí pravotočivé zatáčky dostal s autem smyk a přejel do levé poloviny komunikace. Zde se otočil automobil kolem své osy, vjel za levý okraj vozovky, kde narazil do sloupu,“ informovala mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Na místo vyrazily také čtyři posádky zdravotnické záchranné služby. Vzlétl i záchranášský vrtulník. Později byla do péče o jednoho z pacientů ještě zapojena i opavská posádka rendez-vous. Ve vozidle cestovali s řidičem další dva mladí muži, jednoho z nich museli záchranáři z vozidla vyprostit. Při nehodě utrpěly tři osoby zranění.

„Devatenáctiletý mladík musel být z vraku vozidla vyproštěn pomocí scoop rámu. Byl při vědomí, utrpěl však závažná poranění hlavy a hrudníku. Po zajištění krčním límcem, uložení do vakuové matrace, podání léků a kyslíku, byl za stálé monitorace životních funkcí přepraven vrtulníkem do ostravské Fakultní nemocnice,“ konstatoval mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

„O rok starší účastník nehody měl poraněnu hlavy a jevil známky poranění mozku, během ošetřování u něj došlo k poruše vědomí a jeho život byl v ohrožení. Záchranáři jej pozemní cestou transportovali rovněž do FN Ostrava. Dvacetiletý muž byl zraněn středně těžce, a to v oblasti hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl přepraven do krnovské nemocnice,“ dodal mluvčí Humpl.

Dechová zkouška u řidiče byla s negativním výsledkem. „Další okolnosti nehody prošetřují dopravní policisté,“ uzavřela vážnou dopravní nehodu policejní mluvčí Pavla Jiroušková.