NOVÉ HEŘMINOVY | Při nehodě auta se sanitkou u Nových Heřminov na Bruntálsku se zabili dvacetiletý řidič a jeho osmnáctiletý spolujezdec. Těžce se zranila pacientka a další cestující ve vozidlech.

Foto: Facebook J.K.

Zlatá adventní neděle, několik hodin před Štědrým dnem, bude patřit mezi tragické dny na Bruntálsku. Na pozemní komunikaci I/45 u obce Nové Heřminovy v neděli 23. prosince 2018 před polednem došlo k dopravní nehodě osobního automobilu Opel a převozového sanitního vozu jedné soukromé společnosti.

„Jednalo se o vozidlo dopravní, nikoliv zdravotnické záchranné služby,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. „Z dosud nezjištěných příčin měl řidič osobního vozu při průjezdu zatáčkou vyjet do protisměru, kde následně došlo k čelnímu střetu obou vozidel,“ pokračoval mluvčí moravskoslezské policie Richard Palát.

Na místě dva mrtví mladíci

K vážné dopravní nehodě, která skončila tragicky, vyjeli tři pozemní týmy zdravotnických záchranářů z Bruntálu a Krnova, hasiči a policie. Vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

Při nehodě utrpěl dvacetiletý řidič osobního vozidla a jeho osmnáctiletý spolujezdec zranění neslučitelná se životem. „Lékař musel konstatovat smrt dvou mužů ve věku osmnácti a dvaceti let, kteří zůstali uvnitř havarovaného vozidla. Utrpěli mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem, a záchranáři jim po svém příjezdu již nemohli nijak pomoci,“ konstatoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Sedmdesátiletá žena, která cestovala coby pacientka v sanitním vozidle, utrpěla vážná poranění a nacházela se ve stavu bezprostředně život ohrožujícím. „Po zajištění dýchacích cest, připojení k přístrojem řízené ventilaci a dalších úkonech, ji letečtí záchranáři transportovali do ostravské fakultní nemocnice. Její stav se jevil jako kritický,“ dodal mluvčí moravskoslezských záchranářů.

Další jednadvacetiletý muž musel být ošetřen s vážným poraněním hrudníku a dolní končetiny, další postižený ve věku 44 let rovněž s vícečetnými poraněními. Oba pozemní posádky následně přepravily na urgentní příjem nemocnice v Krnově.

Hasiči po zadokumentování nehody policisty vyprostili hydraulickými nástroji těla obou obětí z vraku osobního vozu a uklidili komunikaci. „Alkohol u řidiče sanity byl na místě vyloučen provedeným odborných měřením. Příčina dopravní nehody je předmětem dalšího prověřování,“ uzavřel předvánoční tragickou dopravní nehodu mluvčí moravskoslezské policie Richard Palát.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.