NOVÉ HEŘMINOVY | Při nehodě auta se sanitkou u Nových Heřminov na Bruntálsku se zabili dvacetiletý řidič a jeho osmnáctiletý spolujezdec. Těžce se zranila pacientka a další cestující ve vozidlech.

Foto: Facebook J.K.

Zlatá adventní neděle, několik hodin před Štědrým dnem, bude patřit mezi tragické dny na Bruntálsku. Na pozemní komunikaci I/45 u obce Nové Heřminovy v neděli 23. prosince 2018 před polednem došlo k dopravní nehodě osobního automobilu Opel a převozového sanitního vozu jedné soukromé společnosti.

„Jednalo se o vozidlo dopravní, nikoliv zdravotnické záchranné služby,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. „Z dosud nezjištěných příčin měl řidič osobního vozu při průjezdu zatáčkou vyjet do protisměru, kde následně došlo k čelnímu střetu obou vozidel,“ pokračoval mluvčí moravskoslezské policie Richard Palát.

Na místě dva mrtví mladíci

K vážné dopravní nehodě, která skončila tragicky, vyjeli tři pozemní týmy zdravotnických záchranářů z Bruntálu a Krnova, hasiči a policie. Vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

Při nehodě utrpěl dvacetiletý řidič osobního vozidla a jeho osmnáctiletý spolujezdec zranění neslučitelná se životem. „Lékař musel konstatovat smrt dvou mužů ve věku osmnácti a dvaceti let, kteří zůstali uvnitř havarovaného vozidla. Utrpěli mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem, a záchranáři jim po svém příjezdu již nemohli nijak pomoci,“ konstatoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Sedmdesátiletá žena, která cestovala coby pacientka v sanitním vozidle, utrpěla vážná poranění a nacházela se ve stavu bezprostředně život ohrožujícím. „Po zajištění dýchacích cest, připojení k přístrojem řízené ventilaci a dalších úkonech, ji letečtí záchranáři transportovali do ostravské fakultní nemocnice. Její stav se jevil jako kritický,“ dodal mluvčí moravskoslezských záchranářů.

Další jednadvacetiletý muž musel být ošetřen s vážným poraněním hrudníku a dolní končetiny, další postižený ve věku 44 let rovněž s vícečetnými poraněními. Oba pozemní posádky následně přepravily na urgentní příjem nemocnice v Krnově.

Hasiči po zadokumentování nehody policisty vyprostili hydraulickými nástroji těla obou obětí z vraku osobního vozu a uklidili komunikaci. „Alkohol u řidiče sanity byl na místě vyloučen provedeným odborných měřením. Příčina dopravní nehody je předmětem dalšího prověřování,“ uzavřel předvánoční tragickou dopravní nehodu mluvčí moravskoslezské policie Richard Palát.