KRNOV | Balanční prvky, prolézací tunel nebo kladinu s lany mohou nově využívat nejen děti ze základní školy v Žižkově ulici. Malé dětské hřiště vedle zdejší školní jídelny, které na začátku října doplní ještě o dvě houpačky a stejný počet laviček, je jedním z projektů, financovaných z participativního rozpočtu.

Foto: MěÚ Krnov

„Hřiště je první ze čtyř projektů občanů, které byly letos podány a budou se realizovat. Z těch dalších se v příštích týdnech dočká instalace mobiliář ve dvoře u školní jídelny v Albrechtické ulici a ještě do konce roku bychom měli stihnout rekonstrukci části cyklostezky v Chomýži. Čtvrtý projekt se týká revitalizace prostoru u divadla a měl být součástí projektu rekonstrukce Mikulášské ulice. V komisi Zdravého města a MA21 jsme se ale dohodli, že budeme chtít tuto část od projektu oddělit a uspíšit tím její uskutečnění,“ uvedl místostarosta Jan Krkoška.

V letošním roce byl na projekty, které by chtěli ve městě zrealizovat občané v rámci participativního rozpočtu, vyčleněn jeden milion korun. Podány byly pouze čtyři projekty a jelikož součet nákladů na jejich uskutečnění byl nižší než alokovaná částka, bude je město realizovat všechny.

Město Krnov nabídlo občanům možnost čerpat finanční prostředky na jejich projekty teprve podruhé. Vloni v participativním rozpočtu nabídlo 500 tisíc korun. Ucházelo se o ně devět projektů, hlasy veřejnosti vítězství přisoudily venkovní fitness zóně u zimního stadionu, která je v současné době ve výstavbě.

„V současnosti čekáme na instalaci jednotlivých posilovacích prvků. Následně budou do dopadišť umístěny zatravňovací rohože,“ řekl Jan Šrubař z odboru veřejných zakázek. Vybudování zóny v cípu mezi zimním stadionem, skateparkem a atletických stadionem přijde na 280 tisíc korun, přístupná bude široké veřejnosti zdarma.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.