KRNOV | Participativní rozpočet. Cizí odborný název, za kterým se však skrývá jednoduchá aktivita. Co to tedy znamená? Každé město má svůj rozpočet. Jak budou peníze z rozpočtu využity, rozhodují zástupci občanů – zastupitelé. Některá města ale umožňují občanům, aby sami rozhodli o určité části rozpočtu.

Foto: Plakát akce

„Zdravé město Krnov tedy vyčlenilo částku jeden milion korun na realizaci nápadů, které navrhnou občané. Stačí jen podat projekt a svým nápadem oslovit ostatní občany. Vítězné projekty následně opravu zrealizujeme, uvádí politik Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov, místostarosta Jan Krkoška. Čas na podání projektů je do 15. května.

A jaký je postup? Důležitý je dobrý nápad. Přijít s něčím zajímavým, co byste v našem městě rádi změnili.Na webu města najdete inspiraci i podrobná pravidla, kterými se je třeba Jsou zde také přílohy – formuláře k vyplnění. Důležité je svůj projekt věcně a stručně popsat a stanovit rozpočet. O předložených návrzích budou následně hlasovat občané ve veřejné anketě a vyčleněná částka bude rozdělena mezi ty projekty, které si získají mezi hlasujícími největší přízeň. Vítězné nápady se poté stanou součástí plánovaných akcí města, které je bude podle časových možností realizovat.

Své dotazy a připomínky k participativnímu rozpočtu směřujte na koordinátorku Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Kristýnu Antonyovou.

Zdroj: MěÚ Krnov