KRNOVSKO | Sportovně relaxační zóna Chomýž. Doplnění veřejného dětského hřiště u ZŠ Žižkova. Montované tribuny na hřišti TJ Krásné Loučky. To jsou projekty, které město letos zrealizuje z participativního rozpočtu.

Foto: STA Bruntálsko

Rozhodli o tom občané, kteří se zapojili do hlasování, v němž na výběr měli z osmi projektů. „Celkem bylo občany nebo místními organizacemi podáno deset projektů, z nichž osm bylo realizovatelných, splňovalo stanovené podmínky a postoupilo tak do fáze hlasování veřejnosti. To probíhalo od 29. března do 15. dubna elektronicky prostřednictvím nové komunikační platformy Mobilní rozhlas a zapojilo se do něj více než tisíc respondentů, přičemž každý z nich mohl jednomu i více projektům udělit až tři kladné hlasy a jeden hlas záporný,“ řekla koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková.

Výsledné pořadí projektů včetně rozpočtů a počtu získaných hlasů je následující: 1. Sportovně relaxační zóna Chomýž, 435 000 Kč, 873 hlasů. 2. Doplnění veřejného dětského hřiště u ZŠ Žižkova, 240 000 Kč, 579 hlasů. 3. Montované tribuny na hřišti TJ Krásné Loučky, 300 000 Kč, 394 hlasů. 4. Dětem i seniorům – společně pro nás, 315 000 Kč, 268 hlasů. 5. Motýlí louka místo trávníku, 60 000 Kč, 222 hlasů. 6. Doplnění hřiště Pod Ježníkem o workoutovou sestavu, 250 000 Kč, 96 hlasů. 7. Sportovní hřiště Ježník, 210 000 Kč, 89 hlasů. 8. Nové květináče před evangelickým kostelem, 109 000 Kč, 88 hlasů.

V městském rozpočtu byl na projekty občanů vyčleněn jeden milion korun. Tato částka postačí k uskutečnění tří záměrů, které získaly nejvíce hlasů. „Na červnovém zasedání zastupitelstva města budou finanční prostředky převedeny do rozpočtu odborů, které budou mít projekty na starosti, a k jejich realizaci by mělo dojít ještě do konce letošního roku,“ dodala Kristýna Kutálková.

Krnov má participativní rozpočet od roku 2017 a zájem občanů rozhodovat o části rozpočtu roste. Zatímco v prvním ročníku se do hlasování zapojilo 415 lidí, letos to bylo už 1099 respondentů.

Zdroj: MěÚ Krnov 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.