KRNOV | Zdravé město Krnov v rámci svých aktivit již potřetí vyhlašuje výzvu k podávání žádostí do participativního rozpočtu. Na projekty navržené občany nebo místními organizacemi je pro rok 2019 v rozpočtu města vyčleněn jeden milion korun. Projekty je možno podávat od 2. ledna do 15. února 2019.

Foto: Pixabay

„Princip je jednoduchý. Občan přijde s nápadem, jak vylepšit naše město, například opravou hřiště, vysázením aleje, vybudováním komunitní zahrady a podobně, svůj návrh sepíše do formuláře žádosti a ten doručí na Městský úřad v Krnově. Po formální kontrole a případných úpravách putuje projekt do fáze hlasování, v níž občané rozhodnou, který z podaných nápadů se jim líbí nejvíce a bude zrealizován,“ popsala Kristýna Kutálková z odboru strategického rozvoje.

Všechny podmínky, které musí projekt splňovat, včetně formulářů žádosti a rozpočtu, jsou uvedeny v pravidlech participativního rozpočtu pro rok 2019 na webových stránkách města Krnova, v sekci Zdravé město, záložce Participativní rozpočet. Návrhy je také možné před podáním žádosti konzultovat s koordinátorkou Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Kristýnou Kutálkovou, kkutalkova@mukrnov.cz, tel. 734 682 897.

Zdroj: MěÚ Krnov

 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.