BRUNTÁL | Chcete si vyrazit na výlet na elektrokole? Můžete si jej vypůjčit v Městském informačním centru (MIC) v Bruntále. Zarezervujte si termín a pak už jen naplánujte, kam vyrazíte.

Foto: MěÚ Krnov

K dispozici jsou dvě kola, na kterých lze ujet na jedno nabití přibližně 80 až 100 kilometrů. „Jde o klasická jízdní kola doplněná o elektronický pohon, který pomáhá při jízdě. Funkce motoru je aktivována šlapáním. Na kole se musí šlapat, motor pouze pomáhá,“ vysvětlilaAdéla Chylíková z MIC. Nabíjet lze kdekoliv, kde je zásuvka 230 V.  V okolí Slezské Harty jsou dokonce smluvená místa, kde nabíjení umožní.

Zájemci si mohou kolo vypůjčit maximálně na 48 hodin. „Kola zapůjčujeme převážně ráno po otevírací době od 8 hodin. Vše je o domluvě, zákazníci nám kola vracejí zpravidla v den zapůjčení do 16 hodiny nebo následující den opět po otvírací době, nejpozději však do 8.30 hodin,“ informovala Adéla Chylíková.

Poplatek za vypůjčení jednoho kola je 100 korun. Při vypůjčení je třeba složit vratnou kauci ve výši 500 Kč. Kromě kola v centru půjčí také nabíječku, zámek a helmu.

Určitě je dobré si kolo objednat dopředu. „Přes pracovní týden těch objednávek ještě tolik nemáme, ale o víkendy je zájem,“ řekl Zdeněk Žilka z MIC.

Zdroj: MěÚ Bruntál