BRUNTÁL | Starosta Bruntálu Petr Rys v sobotu večer poskytl nepravdivou informaci, že se z koronavirové nákazy uzdravil jeden občan města. Za chybu se omluvil. Informace byla zveřejněna na facebookové stránce Bruntálu.

Foto: Starostové a nezávislí

„Dobrý večer, velmi mě to mrzí, ale včera večer jsem sdílel informaci o zotaveném pacientovi z Bruntálu. Tato informace byla dnes večer korigována. Přikládám mapy ORP, ze kterých jsem čerpal. V našem okrese doposud žádný zotavený pacient není. Počty pozitivně testovaných v našem městě (6), ORP Bruntál (12) ani okrese (20) nevzrostly. V MSK se počty opět zvýšily – na 267 případů. Omlouvám se, že jsem v nás všech vzbudil naději, která se zatím nepotvrdila. Petr Rys.“ Informoval bruntálský starosta.

O nesouladu dat informoval i hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák: “Aktuální stav k 22.oo dne 29.3.. V mapách udávané zotavené případy jsou aktuálně 2 (byli 3). Důvodem byl nesoulad včerejších a dnešních podkladů ze Slezské nemocnice, který byl dnes narovnán. – Jednalo se o pacienta, který byl vykazován jako zotaven, avšak ve skutečnosti byl převezen na jiné oddělení téže nemocnice. Za posledních 12 dní od 18.3. máme průměrný nárůst 19,5 pozitivně testovaných denně, a to si zatím držíme…”

top