BRUNTÁL | Už příští týden se amatérské kulturní a divadelní spolky z Bruntálu a Opole mohou těšit na spolupráci s divadelním režisérem Vladimírem Morávkem, který pro ně s dalšími herci chystá na celý příští víkend divadelní workshopy.

Foto: Plakát akce

Divadelní lekce budou zaměřeny na pohybovou stylizaci, zpěvní stylizaci, jevištní řeč, v hereckých etudách a společných zkouškách s lektory se budou učit hrát „anděly“. Závěrečný workshop č. 3 bude velmi speciální, neboť bude praktickým ověřením všech získaných znalostí a zkušeností z předešlých dvou workshopů na vlastní kůži pod vedením všech lektorů v reálném představení „Betlém aneb Převeliké klanění sotva narozenému Jezulátku“, v kterém si veřejně zahrají.

Toto velmi krásné, adventní a netradiční představení se odehraje 16. prosince 2018 v neděli v 16.16 hodin na nám. Míru v Bruntále. Po jeho veřejné části na náměstí se pak představení přesune do Městského divadla v Bruntále, kde bude pokračovat cca do 18 hodin.

Společné divadelní workshopy budou probíhat ve třech cyklech a to o víkendu 15. – 16. 12.2018 v Městském divadle Bruntál.  Bude se jich účastnit skupinka 30 českých a 30 polských členů amatérských divadelních a kulturních spolků. Workshopy povedou lektoři z brněnského divadla pod vedením hlavního odborného konzultanta a garanta workshopů uznávaného divadelního režiséra  Vladimíra Morávka, který je rodákem z Bruntálu a v brněnském divadle Husa na provázku pracoval dlouhá léta jako umělecký ředitel a režisér. Má obrovské zkušenosti z uměleckého světa, je držitelem např. i prestižního ocenění český lev za filmovou režii.

Zdroj: MěÚ Bruntál