KRNOV | Policisté se zaměřili na správné přecházení přes silnici. V Krnově kontrolovali děti a mládež. Jednalo se o preventivní akci „Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

Foto: Policie ČR

V prvním týdnu nového školního roku probíhala i na Bruntálsku celorepubliková dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. V ranních hodinách na vybraných přechodech pro chodce, zejména v blízkosti škol a na frekventovaných silnicích, dopravní a pořádkoví policisté kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu, a to hlavně se zaměřením na přecházení pozemních komunikací.

„Akce je zaměřená především na školou povinné chodce, za kterými jsme vyrazili také v pátek 8. září 2017 na Dvořákův okruh v Krnově. Dětem a mládeži jsme připomenuli pravidla bezpečného přecházení vozovky. Většina dětí věděla, že se mají rozhlédnout, ale někteří trochu tápaly v tom kolikrát a na které strany,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Přítomné jsme poučili také o důležitosti používání reflexních prvků na oblečení, které rovněž významně zvyšuje jejich viditelnost. Děti jsme odměnili dárky (úkolníček, rozvrh hodin, vystřihovánku) a reflexní páskou, kterou obdrželi i oslovení z řad dospělé populace,“ uzavřela mluvčí Jiroušková.

 

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.