BRUNTÁLSKO | Již týden navštěvují děti školní lavice a se začátkem školního roku probíhá také tradiční celorepubliková dopravně-preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, která je zaměřena na zvýšení bezpečnosti chodců.

Foto: Policie ČR

„I v okrese Bruntál na vybraných přechodech pro chodce policisté dohlíží v ranních a odpoledních hodinách tohoto prvního školního týdne na chodce. V pátek 7. září 2018 ráno proběhla preventivní akce u Základní školy Dvořákův okruh v Krnově. Osloveným chodcům jsme připomenuli pravidla bezpečného přecházení, zmínili jsme důležitost prvků zvyšující jejich viditelnost a upozornili je, že ani na přechodu pro chodce nemají absolutní přednost,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Většina z chodců věděla, jak správně přejít vozovku, že se musí rozhlédnout na obě strany a nemají do silnice vbíhat. Na závěr jsme je odměnili drobnými dárky a reflexními předměty.

V rámci tohoto preventivního projektu se uskutečnily také na Základní škole Dvořákův okruh semináře pro žáky třetích tříd, kde jsme zopakovali pravidla bezpečnosti v silničním provozu,“ řekla závěrem Jiroušková.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.