RÝMAŘOV | Policisté z Obvodního oddělení v Rýmařově žádají širokou veřejnost o zjištění identity neznámé ženy, která se dopustila majetkové trestné činnosti v Rýmařově a s největší pravděpodobností i v Pardubicích a v Novém Bydžově.

Foto:Policie ČR

„V odpoledních hodinách 27. září 2019 se osobně dostavila do budovy rýmařovských policistů místní osmašedesátiletá žena, že byla chvíli po šestnácté hodině téhož dne obětí majetkové trestné činnosti. Jak bylo následně zjištěno, tak v době nákupu v jednom ze supermarketů na ulici Okružní v Rýmařově si ponechala na věšáku nákupního vozíku svou kabelku a ve chvíli její chvilkové nepozornosti jí neznámá osoba odcizila peněženku s finanční hotovostí, s různými osobními doklady a s platební kartou,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř dva tisíce korun. „Při prověřování tohoto přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku byl rýmařovskými policisty a bruntálskými kriminalisty získán popis podezřelé osoby, přičemž lustracemi v dostupných policejních evidencích bylo zjištěno, že se shoduje s obdobnými případy kapesních krádeží. K těmto mělo dojít 1. října letošního roku v pardubickém supermarketu a v poledních hodinách 2. října tohoto roku v supermarketu na ulici Revoluční v Novém Bydžově,” sdělil dále Černohorský.

„K popisu neznámé ženy bylo zjištěno, že byla téměř vždy ve výše zmíněných případech oblečená v šedé mikině, v tygrovaném tričku a v modrých kalhotách, na nohou měla černé otevřené boty, na hlavě černou kšiltovku, na očích brýle a u sebe dámskou černou kabelku,” uvedl závěrem Černohorský.

Jelikož je předpoklad, že se podezřelá doposud neznámá žena dopouští protiprávního jednání v rámci území celé České republiky, žádají policisté o uveřejnění tohoto případu a o popisu možné pachatelky ve sdělovacích prostředcích. Jakékoli informace, které by vedly k ustanovení této osoby lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na rýmařovské policejní číslo 974 731 751 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.