OSOBLAŽSKO | Ve vodním toku v oblasti Arnultovic, Jindřichova a Janova na Osoblažsku byla spatřena dvě lidská těla. Mrtvého šedesátiletého muže z řeky vytáhli, po ženě i nadále pátrají policisté. O pomoc požádali také polské kolegy. K události došlo v sobotu 20. června 2020 po 17. hodině.

Foto: ilustrační Radek Vráblík

Dvě lidská těla byla spatřena na vodním toku Osoblaha v oblasti Janova, Jindřichova a místní části Arnultovice na Osoblažsku. Mrtvého muže se z řeky podařilo vytáhnout, policisté ho později ztotožnili a byla nařízena soudní pitva. Na místě probíhalo vyšetřování.

„Jednalo se o muže staršího 60 let, který v jedné z obcí v této oblasti pobýval. Dle zjištěných informací měla být v jeho přítomnosti také žena, kterou se policistům nepodařilo dohledat. Je předpoklad, že se jedná právě o pohřešovanou osobu, jejíž tělo bylo spatřeno ve vodě,“ informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Policisté po ženě pátrají už od víkendu. V pondělí 22. července 2020 opět prověřili aktuální situaci přímo na místě u řeky Osoblahy. Hladina řeky opadla zhruba o půl metru. „Nicméně průtok v řece je stále velmi vysoký a některá místa se budou muset propátrat z koryta řeky, což je dnes ještě nebezpečné. Zítra ráno policisté s hasiči stav na řece znovu vyhodnotí a podle aktuální situace proběhne pátrací akce,“ dodala mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková. Na pátrací akci se podíleli jako policisté, tak i hasiči. Požádáni byli i polští kolegové.