KRNOV (FOTO, VIDEO) | Neznámý pachatel vykradl dvě prodejny v Krnově. Pátrá po něm policie. Nepoznáte neznámou osobou? Podívejte se na foto a video záznam!

Po čtvrté hodině ranní 27. října 2019 doposud neznámý pachatel kamenem rozbil skleněnou výplň výlohy se škodou ve výši téměř 3 tisíce korun u jedné z prodejen na Hlubčické ulici v Krnově a z ní odcizil vystavené zboží v podobě zapalovačů značky Davidoff a různých druhů a množství tabákových výrobků a doutníčků v hodnotě přibližně 1 tisíc korun.

„O chvíli později téhož dne, se obdobně za pomocí kamene vloupal i do výlohy prodejny na ulici Hlavní náměstí v Krnově se škodou na rozbité skleněné výkladní skříni ve výši nejméně 5 tisíc korun, ze které odcizil dvě vodní dýmky značek Topmark a Aladin za částku bezmála 2 tisíce korun. Poškozeným soukromým fyzickým i právnickým osobám z Bruntálska tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 11 tisíc korun,“ informoval mluvčí bruntálské policie René Černohorský.

Jak bylo policií doposud zjištěno, pachatelem může být jedna osoba, poněvadž při druhém vloupání se několik odcizených zapalovačů z prvního případu našlo na parapetu okna prodejny na Hlavním náměstí v Krnově. „K tomuto místu činu byl přizván i bruntálský policejní psovod se služebním psem, který vypracoval pachovou stopu o délce přibližně 400 metrů k budově krnovského gymnázia, kde ji následně ztratil,“ pokračoval policejní mluvčí Černohorský.

Intenzivním policejním vyšetřováním byl získán i popis možného pachatele, kdy by se mohlo jednat o muže ve věku okolo 20 let, štíhlé postavy, vysokého asi 175 centimetrů, krátkých tmavých vlasů a oblečen by měl být do mikiny či bundy černé barvy s červeným lemem a se světlými nápisy a na zádech by mohl mít šedý batoh. Tento muž se totiž podle kamerových záznamů zdejšího informačního systému přibližně po dobu 10 minut neustále pohyboval v okolí místa činu a sledoval situaci.

„Toto protiprávní jednání majetkového charakteru mající znaky přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově v úzké spolupráci s bruntálskými kriminality a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158,“ uzavřel mluvčí René Černohorský.