KRNOV | V železniční zastávce Krnov-Cvilín začala 30. září sloužit cestujícím opravená nádražní budova. Úpravami prošly jak fasáda, tak i vnitřní prostory, které jsou navíc bezbariérové. Práce probíhaly od loňského června do srpna letošního roku. Investorem byla státní organizace Správa železnic, kterou rekonstrukce stála 20 milionů korun.

Foto: Facebook – Město Krnov

Historie zastávky sahá do začátku osmdesátých let 19. století, kdy začala sloužit cestujícím na někdejší Moravsko-slezské ústřední dráze z Olomouce do Opavy přes Krnov. Oprava a zateplení fasády byly, stejně jako výměna oken a dveří s původním členěním, realizovány s cílem přiblížit se historickému vzhledu budovy. „Jsem rád, že se zachoval ráz budovy a nepřidával moderní prvek. Kombinace potřebnosti a historie se povedla,“ uvedl ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Opraveny jsou prostory pro cestující, prodej jízdních dokladů i další provozní místnosti. Do hlavní budovy se přesunuly veřejné toalety, které jsou nyní přístupné i pro osoby s pohybovým omezením. K nové výbavě toalet patří také přebalovací pult. V patrové části budovy byly zachovány a opraveny dvě bytové jednotky. Stavebními úpravami prošlo i navazující nástupiště a přednádražní prostor.

Zdroj: MěÚ Krnov

Foto: Facebook – Město Krnov

Foto: Facebook – Město Krnov

Foto: Facebook – Město Krnov

Foto: Facebook – Město Krnov