KRNOV | Opravené nádraží bude zanedlouho sloužit cestujícím. Kolaudace je plánována na září. Informovala o tom Správa železnic, která akci za 19 milionů korun bez DPH financuje.

Foto: MěÚ Krnov

V rámci rekonstrukce byly provedeny stavební úpravy budovy, včetně opravy a zateplení fasád, hydroizolace stavby nebo oprav elektroinstalace, rozvodů plynu a vzduchotechniky. Došlo také na vnitřní dispoziční úpravy, které mimo jiné zlepší provoz sociálního zařízení pro cestující, jež je nově situováno v přímé návaznosti na prostor odbavovací haly.

V místech bývalé hospody U Ladě byl vybudován zcela nový komerční prostor. „Jeho celková rozloha je 40 metrů čtverečních a zahrnuje prodejnu, sklady, úklidovou místnost, šatnu a WC, je zde i možnost venkovního posezení, uvedli zástupci ostravského oblastního ředitelství Správy železnic. Konkrétní způsob užívání těchto komerčních prostor nebyl stanoven a bude řešen až s nájemcem, který zatím není vybrán. Zájemci se mohou stále hlásit na oddělení obchodního využití majetku oblastního ředitelství Ostrava.

V budově se kromě komerčních prostor a provozní části stanice s pokladnou a odbavovací halou nachází také dvě bytové jednotky, které budou obsazeny po kolaudaci stavby.

Foto: MěÚ Krnov

Zdroj:  MěÚ Krnov