BRUNTÁLSKO | Patnáct minut před sedmnáctou hodinou 28. září 2021 řídil 31letý muž z Bruntálska osobní auto značky Škoda Superb po silnici ve směru od Horního Benešova na obec Horní Životice a dále na Opavu, přičemž po projetí levotočivé zatáčky z důvodu své silné podnapilosti nezvládl řízení, dostal smyk.

Foto: ilustrační Pixabay

„Částečně přejel do protisměru, pak se vrátil do svého jízdního pruhu, najel za pravý okraj vozovky a zde narazil do betonového mostku. Automobil byl následně vymrštěn do vzduchu, přetočil se a zůstal stát na přilehlé travnaté louce,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Ke zranění řidiče ani jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 120 tisíc korun.

„Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že 31letý muž před jízdou požil alkoholického nápoje, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,6 promile alkoholu v dechu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,” sdělil dále mluvčí policie.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.