VÁCLAVOV, BRUNTÁL (AKTUALIZOVÁNO) | U Václavova na Bruntálsku se tragicky zabil sedmadvacetiletý motorkář. Na silnici dostal smyk a narazil do svodidel. Záchranáři už mu nedokázali pomoci.

Foto: ZZS MSK

Na silnici I/11 mezi Václavovem a Bruntálem v sobotu 30. června 2018 před 19.30 hodin došlo k tragické dopravní nehodě. Od tohoto večera tak bruntálští policisté prověřují okolnosti úmrtí 27letého motorkáře.

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič motocyklu zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, při průjezdu zatáčkou se motocykl dostal do smyku, řidič pravděpodobně nezvládl řízení a následně narazil do svodidla,“ informovala krajská mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Na místě zasahovaly pozemní posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, hasiči, policie a vrtulník letecké záchranné služby. „Sedmadvacetiletý muž nejevil po havárii žádné známky života. Týmy zdravotnické záchranné služby zahájily resuscitaci a v intenzivní snaze o jeho záchranu pokračovaly téměř hodinu,“ pokračoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Činnost srdce se však nepodařilo obnovit a postižený na místě podlehl svým mnohočetným poraněním. Zasahující lékaři museli nakonec konstatovat jeho smrt,“ dodal Humpl.

Policisté provedli ohledání místa události, topografickou a fotografickou dokumentaci. „K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti,“ uzavřela mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.