BRUNTÁL | Obyvatelé bruntálského sídliště Dolní mají k dispozici další nové parkoviště. Na plochu za restaurací V Zatáčce se vejde 33 aut. Parkoviště bylo dokončené minulý týden. Město do jeho výstavby ze svého rozpočtu investovalo přes 3 miliony korun.

Foto: MěÚ Bruntál

Firma, která parkoviště stavěla, se musela vypořádat s množstvím dosud nezmapovaných částí historických vodovodních systémů a podzemních sběrných studní. Bylo také nutné nahradit původní, již nevyhovující kanalizační jímku. Parkoviště je osvětlené a vybavené datovými kabely.

Město Bruntál se snaží situaci s nedostatkem míst k parkování postupně řešit na celém svém území. Koncem loňského roku nechalo vybudovat třicet nových parkovacích míst v  části Zeyerovy ulice vedoucí podél sportovní haly a domu s pečovatelskou službou směrem k ulici 9. Května.  Letos plánuje investovat dalších 5 miliónů korun do plochy na severní straně Petrina. Zde bude vybudováno parkoviště s kapacitou 50 míst. Další nová parkovací místa jsou v plánu také na Uhlířské ulici naproti Sagapu.

Zdroj: MěÚ Bruntál