BRUNTÁLSKO | Další z řady nálezů munice z druhé světové války se objevil v Bohušově a Úvalně. V průběhu 24. srpna letošního roku byli policejní specialisté z Pyrotechnické Expozitury ve Frýdku-Místku přivoláni k nálezům nevybuchlé munice pocházející z období 2. světové války a k jejich nutnému bezpečnému znehodnocení.

Foto: ilustrační _ Pixabay

„V sedm hodin ráno v obci Bohušov, část Dolní Povelice nalezl osmadvacetiletýmuž z Bruntálska v korytě místní řeky dělostřeleckou minu ráže 80 mm a stabilizátor miny ráže 82 mm. Místo nálezu do příjezdu pyrotechniků zajistili policisté obvodního oddělení z Města Albrechtic,“ informoval mluvčí policie René Černohorský.

Další nevybuchlá munice byla nalezena chvíli po třetí hodině odpolední při provádění zemědělských prací. „Policejní hlídka z krnovského obvodního oddělení pak do příjezdu pyrotechnických specialistů zajistila místo nálezu letecké pumy s označením SD 10, a to na poli v katastru obce Úvalno. Tato nevybuchlá munice byla bezpečně znehodnocena a odvezena k odborné likvidaci,“ řekl závěrem Černohorský.