RÝMAŘOVSKO, VRBENSKO | Na Rýmařovsku a Vrbensku přijali policisté oznámení o nálezu munice. První munici nalezl sedmačtyřicetiletý muž za pomoci detektoru kovu v lese mezi Harrachovem a Dolní Moravicí.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Policisté místo zajistili, přivolaní policejní pyrotechnici z expozitury Frýdek Místek zkontrolovali místo a nalezli ještě jeden kus munice. Jednalo se o puškové granáty ráže 30 mm, které byly zneškodněny na místě,” sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Z Rýmařovska jeli pyrotechnici na nahlášení dalšího nálezu v Karlovicích. „Munici nalezl při úklidu dřevěného přístřešku majitel nemovitosti. Pyrotechnik určil, že se jedná o dělostřeleckou minu ráže 50 mm, kterou si převzal k bezpečné likvidaci,” sdělila mluvčí k dalšímu případu.

„V souvislosti s výše uvedenými případy opět nabádáme občany, aby při nálezu předmětu připomínající munici s touto věcí rozhodně nemanipulovali, věc nechali na místě a ihned přivolali Policii České republiky na bezplatné telefonní lince 158. Z hlediska bezpečnosti je nutné dodržet tento postup, jelikož i několik desítek let staré granáty, náboje a střely mohou při neodborné manipulaci explodovat,” varuje Jiroušková.