KRNOV | K nálezu munice vyjížděli policejní pyrotechnici v pátek 3. května 2019 dopoledne. Na linku 158 oznámili pracovníci provádějící průzkum zeminy u Krnova na Bruntálsku, že nalezli na několika místech munici.

Foto: Policie ČR

„Policisté zajistili prostor a zamezili vstupu osob na místa nálezu. Pyrotechnici zjistili, že se jedná o několik kusů dělostřelecké mina ráže 80 mm z 2. světové války. Tuto bylo nezbytné na místě zničit, tedy opálit, což pyrotechnici učinili. Dále byla nalezena dělostřelecká mina ráže 120 mm (rovněž pocházející z 2. světové války), kterou si pyrotechnici převzali k následnému zničení.,” mluvčí policie Soňa Štětínská.

„Pamatujte, že při nálezu jakékoliv munice je nutné minimalizovat nebezpečí, tedy možnost exploze a případného zranění osob. V žádném případě by občané neměli s municí manipulovat, ale odstoupit do bezpečné vzdálenosti od místa nálezu a neprodleně přivolat policisty. Je žádoucí, pokud to situace dovolí, zamezit přístupu na místo dalším osobám. Pro oznámení lze využít bezplatnou policejní linku 158. Rodiče by měli hovořit na toto téma se svými dětmi a připomínat jim zásady bezpečného chování při nálezu munice nebo předmětů munici připomínající,” sdělila závěrem Štětínská.