KRNOV | Velká, páteřní sportoviště – městské lázně, koupaliště, atletický, zimní a fotbalový stadion. Tělocvičny. Hřiště – sportovní, dětská. Nová, chybějící sportoviště. Rekreační aktivity. Veřejná finanční podpora. To jsou názvy stolů, u nichž budou diskutovat účastníci Fóra Zdravého města, které se koná v úterý 16. dubna v 17.00 hodin ve velkém sále Střediska volného času Krnov a bude tentokrát zaměřeno pouze na sport.

Foto: STA Bruntálsko

„Tematické okruhy jednotlivých stolů byly určeny na základě březnového dotazníkového šetření, v němž se občané mohli vyjádřit k různým otázkám týkajícím se sportování a pohybu. Velice nás těší, že se do ankety zapojilo 390 respondentů a věřím, že řada z nich se zúčastní také fóra, protože na něm bude mít možnost své postřehy dále rozvíjet. Informace, které nám občané poskytli a poskytnou, jsou pro nás velmi cenné. Budou sloužit k vytvoření Koncepce sportu města Krnova, která pro nás bude vodítkem ve směřování rozvoje sportu a tělovýchovy ve městě,“ uvedl místostarosta a politik Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Miroslav Binar.

Součástí Fóra Zdravého města bude tradičně vyhodnocení loňského ročníku nebo „stůl mladých“, u nějž se sejdou členové školních parlamentů. „Po skončení oficiální části pro účastníky připravujeme neformální pokračování u kávy a malého občerstvení, kde budeme společně dále rozvíjet sportovní myšlenky a nápady,“ dodala koordinátorka Zdravého města a místní agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková.

Dotazníkové šetření „Pomozte rozvíjet sportování v Krnově“ se uskutečnilo od 16. do 25. března. V anketě dotazovaní mimo jiné udělovali stávajícím sportovištím známky, jako ve škole. Nejhůře dopadly lehkoatletický stadion, školní hřiště u ZŠ Dvořákův okruh, sokolovna a kuželna. Na opačném konci tabulek se ocitly tělocvična ZŠ Janáčkovo náměstí, tenisová hala K3, zahrady mateřských škol, skate park a letiště.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.