KRNOV | Ovlivnit budoucnost sportu v Krnově může každý, kdo se zúčastní Fóra Zdravého města. To se koná v úterý 16. dubna od 17 hodin ve velkém sále Střediska volného času Krnov.

Foto: Plakát akce

„Každoroční setkání občanů, zástupců města a odborníků, na kterém společně diskutují nad problémy a příležitostmi města Krnova, jsme letos pojali trochu netradičně. Zaměříme se pouze na jednu oblast zájmu, a to na sport. Město se chystá zpracovat koncepci sportu a snaží se získat od veřejnosti co nejvíce podkladů a informací. Již v březnu proběhlo dotazníkové šetření, na které fórum naváže. V dalších týdnech se pak uskuteční setkání u kulatých stolů a výsledkem bude koncepce sportu města Krnova,“ uvedla koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková.

Změna konceptu Fóra Zdravého města ale nebyla vyvolána jen potřebou získat vstupní data pro vytvoření koncepce sportu. „V minulých letech se ukázalo, že rok, který mezi fóry vedení města má na řešení podnětů občanů, je krátká doba. Proto jsme se společně s odbornicí na facilitaci a komunikaci Danou Divákovou dohodli, že budeme každý rok střídat fóra všeobecná, jak jsou na ně občané zvyklí, a fóra tematická, například se zaměřením na oblast sportu, kultury, životního prostředí a podobně,“ uzavřel místostarosta Miroslav Binar.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.