KRNOV | Rozšiřovat si znalosti o zemích Evropské unie, poznávat přátele z jiných zemí, jejich životní styl, naučit se tolerovat rozdíly a probudit nadšení pro společné budování Evropy. To byly hlavní myšlenky mezinárodního setkání mládeže, které se uskutečnilo od 8. do 14. července ve francouzských Dolomitech nedaleko Saint-Égrève.

Foto: MěÚ Krnov

Účastnili se ho mladí lidé ve věku 13 až 16 let z  Krnova, Minsku Mazowieckého, Telsiai a hostitelského Saint-Égrève, tedy měst, jež pojí dlouholeté partnerství. Z Krnova se do Francie vydalo pět členů kroužku mladých hasičů s vedoucím Danem Vítkem, velitelem Jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) města Krnova.

Základnu měli na horské chatě v městečku Saint Pierre de Chartreuse, které leží pod Alpami. „Na každý den měli organizátoři připravený nabitý program, který zahrnoval jak turistiku, tak řadu adrenalinových zážitků. Byly to výlety do okolních kopců, návštěva pevnosti Bastila nad Grenoblem a lanového centra v Sappey en Chartreuse, koupání v jezeře ve městě Annesy nebo canyoning v obci Vercors. Součástí byla i návštěva hasičské stanice v Saint-Égrève,“ uvedl Dan Vítek.