KRNOV | Prezentace Krnova a jeho okolí pracovníkům turistických informačních center z partnerských měst byla cílem famtripu, který ve dnech 23. až 26. června pořádalo město Krnov. Zúčastnili se ho zástupci litevského Telšiai, francouzského Saint-Égrève a polského Mińsku Mazowieckého.

Foto: MěÚ Krnov

„Naše pozvání přijal vždy jeden představitel města společně s pracovníky turistických informačních center, v případě Saint-Égrève i lidé z organizace, která se zabývá pořádáním zájezdů pro občany města. Ti již přijeli s konkrétním cílem podrobně se seznámit s turistickými možnostmi, atraktivitami i službami, protože plánují na příští rok zorganizovat zájezd do Krnova, který chtějí zkombinovat s jednodenní návštěvou Prahy. V delegaci z Mińsku Mazowieckého a Saint-Égrève byli také zástupci z knihoven, které jsme na jejich přání zavedli na prohlídku městské knihovny,“ uvedla vedoucí oddělení vnějších vztahů Monika Vyležíková.

Kromě Krnova zahraniční hosté navštívili Osoblažsko a Jeseníky. „S tím, co viděli, byli velmi spokojeni, stejně jako s vysokou úrovní služeb. Také jim moc chutnalo, což se projevilo v nákupu suvenýrů – odváželi si především místní či české speciality, jako Studentskou pečeť, pečený čaj, Nachmelenou opici, lázeňské oplatky nebo krnovské likéry,“ dodala Monika Vyležíková.

Po červnovém famtripu se v rámci spolupráce partnerských měst konalo od 8. do 14. července mezinárodní setkání mládeže ve francouzských Dolomitech nedaleko Saint-Égrève, kde Krnov reprezentovali členové kroužku mladých hasičů, a v přípravě je mezinárodní fotbalový turnaj v litevském Telšiai. Toho se 11. a 12. srpna zúčastní tým mladých fotbalistů FK Krnov z kategorie starších žáků.

Do turnaje, který patří v Litvě v této kategorii k největším, se přihlásilo celkem dvanáct týmů z Litvy, Polska, Lotyšska a České republiky. Krnovští se v základní skupině utkají s domácími, což jistě přiláká na nově vybudovaný fotbalový stadion, kde se turnaj bude konat, početné publikum. Kromě zápasů fotbalisty čeká také prohlídka města nebo společné sledování zápasu 1. litevské fotbalové ligy.