BRUNTÁLSKO | Dvacet minut před sedmnáctou hodinou odpolední 20. září 2021 došlo na železniční trati v katastru obce Zátor, a to mezi obcemi Milotice nad Opavou a Zátor, ke střetu vlakové soupravy se zvířetem.

Foto: ilustrační – Pixabay

„V té době 51letý muž z Opavy jako strojvedoucí rychlíku jedoucího ve směru na Krnov bezprostředně uviděl před sebou v jízdní dráze tele, okamžitě použil rychlobrzdu, přesto však již střetu nedokázal zabránit a zvíře zůstalo uhynulé v kolejišti. Ve vlakové soupravě, kterou tvořil motorový vůz, vložený vůz a řídící vůz cestovalo dvacet cestujících, strojvedoucí a průvodčí, kdy ke zranění žádné z těchto osob nedošlo,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u strojvedoucího negativně, na místě zasahovali nejen policisté, ale také krnovští a drážní hasiči a pracovníci Drážní inspekce. Cestující z vlaku byli následně převezeni do obce Zátor a byla zajištěna náhradní autobusová doprava.

Provoz na železniční trati byl obnoven v devatenáct hodin téhož dne. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Obvodního oddělení v Krnově, přičemž se zjišťuje, jak a kde bylo zvíře umístěno, zajištěno, střeženo a jak se toto tele dostalo bezprostředně až k železniční trati a následně i do samostatného kolejiště.