OPAVSKO (FOTO) | Týmy zdravotnické záchranné služby spolu s hasiči a policisty zasahovaly v úterý 30. července večer u dopravní nehody na Opavsku. Před čtvrt na sedm přijalo krajské operační středisko záchranářů informaci o střetu motorového osobního vlaku s nákladním vozidlem na železniční trati mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí, u obce Rybníčky.

Foto: Drážní inspekce

„Na místo události vyjely čtyři posádky ZZS – lékařské rendez-vous a tři týmy rychlé zdravotnické pomoci, a to ze základen v Opavě a Odrách. Záchranáři ošetřovali celkem deset osob, devět z vlakové soupravy a řidiče nákladního automobilu. Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života,” sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Pět žen a pět mužů ve věkovém rozpětí patnáct až jednasedmdesát let utrpělo lehká a středně těžká poranění, převážně v oblasti hrudníku a končetin. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli pacienti přepraveni do zdravotnických zařízení: Sedm zraněných na urgentní příjem opavské Slezské nemocnice, z kapacitních důvodů pak tři do ostravské Fakultní nemocnice,” sdělil závěrem Humpl.

„Mezi Hradcem nad Moravicí a Opavou střetl osobní vlak jedoucí z Hradce nad Moravicí do Opavy s kamionem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži, které jsou doplněny dopravní značkou „STOP“. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil. Při nehodě bylo zraněno celkem 10 osob (řidič nákladního automobilu, strojvedoucí a 8 cestujících). Celkově byly škody odhadnuty na 6 010 000 kč (4,5 mil. nákladní automobil, 1,5 mil. vlak, 10 000 trať). Drážní inspekce šetří příčiny a okolnosti vzniku mimořádné události v místě jejího vzniku,” uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Do vyprošťování a postavení havarovaného nákladního vozidla se zapojil vyprošťovací speciál MB Actros Bizon, automobilový jeřáb AJ AC 60 Demag/Terex a kontejnerová automobilová dílna ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh, ze stanice HZS MSK Opava musel přijet automobilový žebřík AZ 37 Metz. To zabralo asi tři hodiny. Pak hasiči nákladní vozidlo odtáhli na odstavnou plochu. Poslední hasiči odjeli z místa nehody ve středu až před třetí hodinou ranní,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Týmy ZZS MSK ošetřovaly podle jejich informací celkem deset osob, devět z vlakové soupravy (včetně strojvedoucího) a řidiče nákladního automobilu. „Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Pět žen a pět mužů ve věkovém rozpětí patnáct až jednasedmdesát let utrpělo lehká a středně těžká poranění, převážně v oblasti hrudníku a končetin. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli pacienti přepraveni do zdravotnických zařízení: Sedm zraněných na urgentní příjem opavské Slezské nemocnice, z kapacitních důvodů pak tři do ostravské Fakultní nemocnice,” sdělil závěrem Kůdela.

 

Foto: Drážní inspekce

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.