RÝMAŘOV (AKTUALIZOVÁNO) | Na železničním přejezdu v Rýmařově se střetl osobní vlak se zemědělským strojem – traktorem. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. K události došlo v sobotu 14. července 2018 v 12.28 hodin. Škoda se odhaduje na 230 tisíc korun.

Foto: Facebook – Bruno Schreiber

Na železničním přejezdu v Rýmařově se střetl osobní vlak jedoucí z Rýmařova do Opavy se zemědělským strojem – traktorem. K události došlo v sobotu 14. července 2018 v 12.28 hodin. Traktor Zetor s návěsem řídil čtyřiasedmdesátiletý muž, který při přejíždění jednokolejného nechráněného železničního přejezdu bez závor nedal přednost v jízdě jedoucímu osobnímu vlaku.

„Došlo k zachycení pravé přední části vlaku s levou přední částí traktoru,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková. Na místo byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z rýmařovské stanice spolu s místními dobrovolnými hasiči.

„Po příjezdu k události zajistily jednotky místo nehody, provedly protipožární opatření a pomohly třem cestujícím z vlaku se přesunout na nádraží, kde byl pro ně připraven náhradní autobus,“ dodal zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

„Po příjezdu jednotky hasičů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na místo události, jim již přítomné jednotky zásah předaly a vrátily se zpět na své základny,“ pokračoval mluvčí hasičů Popp.

V době nehody cestovali ve vlaku tři cestující. Při střetnutí vlaku s traktorem nebyl ale nikdo zraněn. „Požití alkoholu bylo u řidičů vyloučeno dechovou zkouškou,“ dodala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Podle Drážní inspekce byla škoda celkově odhadnuta na 210 tisíc korun. Policie ČR ale uvedla, že na vlaku vznikla škoda 200 tisíc a na traktoru 30 tisíc korun. „Provoz na trati byl omezen do 17.55 hodin,“ uzavřel dopravní nehodu na železnici mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.