BRUNTÁL | V pátek v podvečer proběhlo na bruntálském náměstí Míru slavnostní zahájení Světového poháru v nordic walkingu. Do města dorazilo celkem 287 závodníků z devíti zemí. Nejpočetnější výpravu tvoří 170 walkerů z Polska, následovaní 57 českými a 39 slovenskými závodníky. Nechybí ani sportovci z Ukrajiny, Litvy, Německa, Itálie, Španělska a Francie.
Hlavní závod se uskutečnil v sobotu. Účastníci se vydali na tratě o délce 5, 10 a 20 kilometrů, které povedou malebným okolím Uhlířského vrchu.
Organizátoři zvou veřejnost, aby přišla závodníky podpořit a užít si sportovní atmosféru v Bruntále.

















