BRUNTÁL | V pátek 14. 6. se bude odehrávat hlavní část programu v zámecké zahradě – velká oslava 30 let trvání bruntálské Taneční školy Stonožka. Tentýž večer na náměstí Míru začne večer hudební program oslav a hned v páteční večer se mohou fanoušci těšit na hlavního hudebního headlinera slavností, kterým bude český písničkář XINDL X s kapelou.

V Bruntále se představí poprvé a ve své desáté sezoně a na podzim chystá velký narozeninový koncert ve Fóru Karlín v Praze.

V sobotu 15. 6. bude na náměstí hudební program pokračovat až do nočních hodin a na podiu se vystřídají české i zahraniční hvězdy.

Zahrají kapely ostravské kapely FiHa, po šesti letech znovu uvítáme energický Rock´roll band Marcela Woodmana, a premiéru na bruntálském náměstí bude mít Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó.

Svůj sólový debut představí i v Bruntále liberecký hudebník Hank, který si podobně jako v rámci Atmo Music pohrává s emocemi, nebojí se o pocity podělit, dává průchod svým frustracím i touhám.

Že violoncello nepatří jenom do klasické hudby, ale dají se s ním provádět doslova kouzla a hrát hudba veskrze moderní a stimulující,
to dokazují dvě mladé ženy původem z česko-polského pohraničí. Obe na cello hrají a obě také zpívají …, uskupení Tara Fuki. Jejich hudba je naprosto svébytná, křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní úspěchy po celé Evropě.

Zahraniční hvězdou bude americká zpěvačka Crystal Monee Hall, je jedním z nejpozoruhodnějších vokálních talentů, který se v posledních letech objevil na americké jazzové a písničkářské scéně. Zahraje s českým doprovodným bandem. Poetické texty, jednoduché a elegantní aranže – křišťálově čistá hudba hladce a beze švů kombinuje folk, gospel, jazz a blues.

V průběhu své kariéry Crystal sdílela pódium s takovými veličinami, jako jsou Mariah Carey, Elton John a Kanye West. V roce 2012 vydala debutové album River Train a od té doby se pohybuje na mezinárodní jazzové a bluesové scéně. Crystal Monee Hall, původem z amerického Jihu, žije v New Yorku, kde pravidelně vystupuje v místních hudebních klubech. V současné době tvrdě pracuje na svém třetím albu. Budoucnost této slibné umělkyně je jasná – její cesta může vést již jen vzhůru…

Už podruhé tak na podiu objeví i rocková kapela Hungryheart z Itálie, která patří mezi evropskou špičku v žánru melodický rock/AOR. Sobotní koncertní noc uzavře jejich spřáteléná olomoucko-bruntálská kapela Black Tiger, hrající stejný žánr.

V zámecké zahradě se mohou děti a rodiny sobotu těšit na program plným her a zábavy. Dopoledne Zámek patří dětem a odpoledne bude historický program se šermíři, zbrojnoši, a také s ukázkami dobových zvyklostí. Podvečer v zámecké zahradě bude podium patřit i bruntálským kapelám Večery v jednom a Arrest.

Mezi slavnostní okamžiky se zařadí ocenění titulem Osobnost města, které se odehraje na náměstí Míru v sobotní podvečer.

Zdroj: MěÚ Bruntál

top