BRUNTÁL | Letošní program Dnů města Bruntálu nabídl návštěvníkům kromě koncertů a tanečních vystoupení i možnost, stát se svědky několika mimořádných událostí. Jednou z nich byla oslava třicátých narozenin taneční školy Stonožka. Jedinečný byl také pokus o zápis do knihy rekordů, který vyšel a George Negrů z Bruntálu má nejnižší závodní speciál s uzavřenou karosérií v České republice. Dny města Bruntálu se konaly v pátek 14. a v sobotu 15. června.

Foto: MěÚ Bruntál

Program odstartoval v pátek dopoledne turnaj ve vybíjené základních škol. Účastníci si na sluncem vyhřátém náměstí Míru sáhli na dno sil. Na improvizovaném hřišti však odvedli maximální výkony k potěše početného publika.

V zahradě zámku oslavila taneční škola Stonožka své třicátiny. Sešli se zde současní tanečníci a tanečnice a zavzpomínat přišly i bývalé žačky trenérky Tamary Vlachynské. Na programu byla řada vystoupení z repertoáru Stonožky a pozvaných hostů.

Popřát přišli i zástupci zahraničních delegací z partnerských měst, kteří spolu s představiteli Bruntálu oficiálně oslavy Dnů města Bruntálu zahájili.

Příznivci populární hudby si v průběhu večera přišli na své při programu na bruntálském náměstí, kde vystupovali domácí Brixtn a hvězdný host Xindl X s kapelou.

I další den oslav byl skutečně perný a to doslova. Již od rána hnalo slunce teplotu v centru města do rekordních výšin. V zahradě zámku v průběhu dopoledne organizovalo Středisko volného času Bruntál soutěže a hry pro děti. Náměstí patřilo fanouškům dechovky a cimbálovky. Na podiu se pak vystřídaly skupiny FiHa, HANK a Tara Fuki.

Před 17 hodinou na náměstí dorazili komisaři z agentury Dobré ráno, aby změřili závodní speciál, který si upravil místní nadšenec George Negrů. A skutečně se mu to podařilo. Jeho Škoda 100 Georgina GTR měří 722 milimetrů a je nejnižším závodním speciálem s uzavřenou karosérií.

Zatímco zástupci partnerských měst spolu s představiteli města Bruntálu zalévali stromy partnerství zasazené v blízkosti bašty na Partyzánské ulici, představil se publiku na náměstí Míru herec, zpěvák a bavič Tomáš Matonoha s kapelou Inspektor Kluzó.

V zámecké zahradě si užili své příznivci country, folku a bluegrassu. K poslechu i k tanci hráli místní Arrest a Večery v jednom.

Za osobní přínos a dlouhodobý rozvoj spolupráce Bruntálu s jeho partnerskými městy v zahraničí byly v průběhu sobotního odpoledne veřejně oceněny paní Jana Haberlad z německého partnerského města Büdingenu a Kornélia Slabáková ze slovenského Štúrova.

Až do nočních hodin pak patřilo pódium výhradně muzikantům. Zpevačka Crystal Monee potvrdila, že právem patří k opěvovaným vokalistkám. Rock and roll band Marcela Woodmana roztančil publikum a skupina Hungryheart ukázala, jak se hraje melodický rock v Itálii. Závěr patřil místním Black Tiger.

Zdroj : MěÚ Bruntál