KRNOV | Také o letošních prázdninách nezůstanou v Krnově školy a další školská zařízení prázdná. Zaplní je řemeslníci, aby je připravili na další školní rok. Město za letní opravy budov a modernizaci jejich vybavení zaplatí více než 25 milionů korun.

Foto: MěÚ Krnov

Rekonstrukce se dočká například střecha Základní školy Dvořákův okruh, a to z důvodu špatného technického stavu střešní krytiny. „                                                                        

Na více než jeden milion korun přijde oprava hygienického zařízení pro personál v Základní škole Smetanův okruh. „Změní se zde dispoziční uspořádání, vymění podlahy, dveře i obklady, bude provedena nová malba stěn a stropů, nově budou provedeny také rozvody vody či elektřiny,“ upřesnil Jan Šrubař.

V základní škole na Janáčkově náměstí bude rušno hlavně v tělocvičně, kde je v havarijním stavu podlaha. Parkety nahradí polyuretanová vrstva, což bude stát 1,6 milionu korun bez DPH. „Co je příčinou defektu podlahy v tělocvičně vybudované před 12 lety zatím nevíme. Abychom to zjistili, bude po demontáži parket provedena kontrola podkladních vrstev kolem stěn tělocvičny i v místě defektu, a to pomocí sond. Prozatím počítáme s tím, že se odstraňovat bude jen finální parketa, podkladní nosná vrstva z podlahové překližky se jen přebrousí a přetmelí tak, aby na ni bylo možno položit novou finální polyuretanovou vrstvu. V nářaďovnách zůstane stávající podlaha, která se přebrousí, zatmelí a nalakuje,“ uvedl Roman Hradil z odboru investic a správy majetku.

Město nezapomíná ani na školní jídelny. Nové multifunkční varné zařízení s příslušenstvím získají jídelny na náměstí Hrdinů a v Albrechtické ulici, a to v celkové částce 1,6 milionu korun.  

Také mateřským školám se stavební ruch nevyhne. Ve školce Slunečnice v Bruntálské ulici se bude jednat například o práce, které povedou ke snížení vlhkosti obvodového zdiva. „Tedy kompletní odkop objektu s ochranou základového zdiva a položením drenážního potrubí. Dále proběhne výměna sklepních oken, podlah, kompletní výměna elektroinstalace a další související činnosti, jako je provedení nových omítek či obkladů,“ řekl Jan Šrubař. Práce budou stát šest milionů korun bez DPH.

Druhá a poslední etapa výměny elektroinstalace čeká Mateřskou školu Karla Čapka, a to včetně instalace elektronické požární signalizace. Akce zahrnuje rekonstrukci silové i slaboproudé elektroinstalace, strukturované kabeláže a zabezpečení objektu kamerovým systémem. Předpokládané náklady jsou vyčísleny na dva miliony korun bez DPH.

V mateřských školách v ulicích Hlubčická a Maxima Gorkého dojde na opravu plotů a přístupových chodníků. V případě MŠ Hlubčická práce budou stát téměř dva miliony korun bez DPH, v MŠ Gorkého pak 650 000 korun bez DPH.

Řemeslníci budou pracovat také ve Středisku volného času Krnov. Nový nátěr zde dostanou okna ve velkém sále, která vedou na venkovní schodiště.

Zdroj: MěÚ Krnov