KRNOV | Přípravy na nový školní rok v Krnově začaly, sotva ten starý skončil, a to opravami ve školách. K těm největším patří výměny elektroinstalací v budovách mateřských škol v ulicích Jiráskova a Albrechtická.

Foto: MěÚ Krnov

„V Mateřské škole Jiráskova jde o první etapu rekonstrukce elektroinstalace. Práce probíhají v prostorách knihovny, kuchyně, tělocvičny a jedné třídy. Stávající nevyhovující elektroinstalace bude demontována a následně dojde k instalaci nových silnoproudých rozvodů, včetně zásuvek, vypínačů a nových světelných těles s moderními úspornými LED zdroji. Zakázku za 1 748 276 korun bez DPH realizuje společnost Drumel Energy,“ uvedl vedoucí oddělení investic Jan Šrubař.

Elektrikáři pracují i v objektu mateřské školy v Albrechtické ulici. Práce, které provádí firma FK montáže Elektro, budou stát necelých 907 tisíc korun bez DPH. Další akcí, která je hrazena z městského rozpočtu, je oprava vnitřního schodiště v budově mateřské školy ve Svatováclavské ulici. Jeho zpevnění ocelovou podpěrnou konstrukcí přijde na 97 tisíc korun.

Zbývající práce, jako třeba výmalbu tříd, renovaci podlah, výměnu nábytku, opravy průlezek v zahradách nebo výměnu světelných zdrojů, si každá škola platí ze svého rozpočtu. „Kromě výmalby v obou budovách školy necháme opravit pískoviště a vyměnit plastové podsedáky v zahradě mateřské školy ve Svatováclavské ulici, v zahradě budovy na náměstí Míru bude osazena dlažba v zahradní pergole a instalována nová venkovní kuchyňka. Dále by měla být zatravněna část zahrady a opraven a natřen plot,“ řekla ředitelka MŠ náměstí Míru Petra Šlosarová s tím, že práce by dohromady měly stát kolem 220 tisíc korun. Dvakrát větší částku se chystají utratit za opravy v Mateřské škole Jiráskova.

„A to za opravy dřevěného mobiliáře a průlezek v zahradě, opravu a nátěr druhé části pastelkového plotu, za výměnu linolea v jedné ze tříd, opravu světlíků proti zatékání na střeše budovy a další práce,“ předložila výčet ředitelka MŠ Jiráskova Danuta Mokrášová. Více než milion korun investují v Mateřské škole Slunečnice, která má dvě pracoviště. Mimo jiné budují nová pískoviště, dráhu pro jízdu na kole nebo venkovní WC pro pobyt dětí v zahradě, renovují dveře a zárubně, pokládají nové podlahy a venkovní dlažbu.

Do 400 tisíc korun by se měly vlézt opravy v základní škole na Janáčkově náměstí. „Letos máme v plánu každoroční malování, impregnaci podlah a drobnou údržbu za zhruba 300 000 korun a navíc výmalbu dřevěných štítů na objektu sportovní haly za 91 000 korun,“ prozradil ředitel školy Karel Handlíř. Jinde naopak budou šetřit. „Vzhledem ke zvýšení cen energií jsme většinu oprav pozastavili. Budeme malovat jen některé učebny, renovovat podlahu v jednom kabinetu. V šatnách prvního stupně opravíme kryty na radiátory a přiděláme nové lavičky, aby prostředí v šatnách bylo pro žáky komfortnější a estetičtější,“ uzavřela ředitelka ZŠ Žižkova Monika Ondrová.

Zdroj: MěÚ Krnov

top