BRUNTÁL | Stavební dělníci obsadili základní školy. Město Bruntál do jejich oprav letos investuje desítky milionů korun.

Foto: MěÚ Bruntál

„Přilehlé sídliště se průběžně opravuje a kvete do krásy. Naše škola vedle něj vypadá jako chudá příbuzná. Ale to se teď konečně mění a já z toho mám upřímnou radost,“ řekl Jiří Pozdíšek, ředitel ZŠ Bruntál, Cihelní 6. Ve škole začala velká rekonstrukce, která bude rozdělena do několika etap. Nyní probíhají opravy sociálních zařízení a do tříd bude instalována nová vzduchotechnika. Město Bruntál letos do oprav školy investuje 12,5 milionu korun.  Další etapy budou následovat. Zahrnou zateplení budovy, výměnu oken a počítá se i s opravou střechy.

Díky dotaci a z vlastních zdrojů nechá škola v průběhu léta přebudovat také atrium. Vloni byly zbourány betonové zídky, letos je na řadě úprava terénu, pořízení nového vybavení a sadová úprava. Děti se mohou těšit na lavičky, stříšky, venkovní tabule a později i na herní prvky pro předškoláky. Ze stejných fondů škola také financuje nové rozvody internetu po celé škole a pořízení nového vybavení do učeben výpočetní techniky, fyziky a dílen.

Město Bruntál navíc letos plánuje v areálu školy vybudovat dopravní hřiště.

Opravy jsou v plném proudu i na dalších bruntálských školách. V průběhu srpna budou vyměněna stará kovová okna za plastová v tělocvičně Základní školy Bruntál, Školní 2. V září pak odstartuje oprava tamního atria. „Atrium se stane nádherným místem pro setkávání, výuku a díky hledišti i jedinečným prostorem pro pořádání kulturních akcí,“ prozradil místostarosta Vladimír Jedlička. Oprava vnitřní části školy bude mimořádná také kvůli ztíženému přístupu do atria, kde její realizátor nebude moci použít běžnou techniku. Město Bruntál do rekonstrukce investuje 3,5 milionů korun.

Co se týká základní školy v Okružní ulici, tam se letos žádné větší opravy neplánují. V současné chvíli se připravuje projekt na celkové zateplení, výměnu oken a rekuperačních jednotek. Ve fázi příprav projektu je také přístavba učeben a dílen v hodnotě okolo 7 milionů korun.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.