ROUDNO, SLEZSKÁ HARTA (FOTO) | Ve středu 27. prosince 2017 odpoledne byli hasiči v okrese Bruntál informováni o potížích dvou rybářů z Prahy na vodní nádrži Slezská Harta, kde se plavili na kovové lodi, poháněné elektromotorem.

Foto: HZS MSK

„Loď ztratila výkon (zřejmě vybitá baterie, lodi navíc upadla vrtule) a větrem byla odváta k zarostlému břehu na zcela opačnou stranu, než měla posádka v úmyslu. Pro nastupující tmu a neznalost okolí se oba rybáři ocitli v nouzi,“ sdělil Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Na pomoc jim vyjela jednotka HZS MSK ze stanice Bruntál i s lodním kontejnerem, který mj. obsahuje dva nafukovací gumové čluny Mark II, opatřené motory. „Pomocí průzkumu a mobilního spojení s rybáři se hasičům brzy podařilo identifikovat místo, kde se neovladatelná loď nacházela. Plavidlo i s osobami odtáhl na laně dostatečně silný hasičský člun do přístaviště v obci Roudno (okres Bruntál). Rybáři (odhadem oba kolem 35 let) neutrpěli – i pro své dostatečné vybavení do nepříznivých meteorologických podmínek – žádnou zdravotní újmu,“ řekl závěrem Kůdela.