BRUNTÁLSKO, SLEZSKÁ HARTA (FOTO) | Povodí Odry uspořádalo tradiční den otevřených dveří na přehradní nádrži Slezská Harta na Bruntálsku. Veřejnost si tak mohla prohlédnout i malou vodní elektrárnu. Akce se uskutečnila u příležitosti světového dne vody.

Slezská Harta otevřela dveře pro veřejnost

Foto: Radek Vráblík

Hodinovou prohlídku vodní přehradní nádrže Slezská Harta na Bruntálsku návštěvníci zdolávali v sobotu 24. března 2018 v době od 9 do 15 hodin. Začali v odběrném objektu, odkud pokračovali po schodišti vedle skluzu, nebo po silnici k vodní elektrárně. Po ukončení prohlídky elektrárny čekal návštěvníky nástup před vstupem do přístupové štoly. Odtud následoval průchod přístupovou a injekční štolou tělesem hráze nahoru k pravobřežnímu vstupu.

„Moc se mi to líbilo a je to velmi příjemný sobotní výlet pro celou rodinu. Zaujala nás malá vodní elektrárna. O tom jsme moc nevěděli. Zajímavý byl i komentář k vodním turbínám,“ pochvalovala si výlet na Slezskou Hartu Lenka z Kravař, která tam vyrazila s celou rodinou.

Tradiční den otevřených dveří na přehradní nádrži Slezská Harta uspořádal státní podnik Povodí Odry u příležitosti světového dne vody.

 

top