KRNOV | Adventní trhy, které se měly na Hlavním náměstí konat od 6. do 12. prosince, jsou kvůli stále platným opatřením proti šíření covidu v původním rozsahu zrušeny. Situace se ale neustále mění a organizátoři se snaží najít takové řešení, aby stánkaři na náměstí mohli své zboží nabízet, byť v omezeném rozsahu nebo jiném termínu.

Foto: MěÚ Krnov

Původně plánované oslavy Vánoc v Krnově přitom už tak měly velmi omezenou podobu. Byl vynechán veškerý program, jako slavnostní rozsvícení stromu spojené s ohňostrojem, hudební vystoupení nebo příjezd Mikuláše, a vánoční atmosféru měla navodit pouze reprodukovaná hudba. „Organizace jakéhokoliv programu ve stávající situaci je mimořádně obtížná, skoro nemožná. Přesto se nevzdáváme. Stávající opatření stánkový prodej neumožňují, situace se však může rychle měnit. Proto věřím, že když to bude možné, na náměstí se před Vánocemi stánky objeví. Byl to těžký rok a lidé si zachování této adventní tradice zaslouží,“ řekl starosta Tomáš Hradil.

Zatím platná opatření jsou ale pro organizátory trhů závažná a omezující. „Nejsme schopni je dodržet. Nicméně doufáme, že se nám podaří zajistit předvánoční akce v centru města tak, aby naši spoluobčané o vánoční atmosféru v době adventu nepřišli,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu.

Na verdikt o konání nebo nekonání adventních trhů čekali především stánkaři, kteří si rezervovali prodejní místa. „Nemohli jsme je už déle udržovat v nejistotě, protože potřebují určitou dobu předem na přípravu svého sortimentu zboží,“ zdůvodnila Janoušková.

O co obyvatelé města letos ochuzeni nebudou, je výzdoba, která se rozsvítí 29. listopadu a bude zářit do 7. ledna. Její provoz, včetně montáže, demontáže, údržby a uskladnění, vyjde na 300 tisíc korun. „Stejně jako v minulých letech rozsvícení vánočního stromu podpořila Skupina ČEZ, a to formou finanční podpory ve výši 20 tisíc korun, za což jí moc děkujeme,“ sdělila Aneta Janoušková.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.