KRNOV | Cinkání zvonečku pro štěstí se bude rozléhat centrem města od neděle 3. do soboty 9. prosince. Bude znamením, že se na Hlavním náměstí konají adventní trhy. Jako každoročně přinesou stánky s vánočním zbožím, ukázky zvyků a tradic, unikátní dřevěný betlém s postavami v životní velikosti, Ježíškovu poštu a bohatý doprovodný program.

Foto: Plakát akce

Po rozsvícení stromu na Hlavním náměstí, ke kterému se přidají také dva další stromy mezi radnicí a Priorem, bude následovat ohňostroj. Sváteční odpoledne oživí vystoupení dětského folklorního souboru Úsměv, vokálně-instrumentálního hudebního souboru Calata a program artistické společnosti Cirkus trochu jinak, v němž mezi děti přijdou dlouhonozí andělé na chůdách.

Také v následujících dnech bude na náměstí živo. V hudebním programu mimo jiných vystoupí Bára Basiková, Daniel Hůlka, folková kapela Žalman & Spol., písničkář Voxel nebo zpěvačky Ella a Monika Bagárová. Z domácích pak zpěvačka Marie Veliká, dětský sbor Janáčkovo brumendo a skupina No Style. Kromě hudby návštěvníky čekají představení plná andělů a čertů, ohňová show, každoroční lovení kaprů s Českým rozhlasem Ostrava, vánoční zvyky, živé ovečky nebo ukázky starých řemesel a například v úterý 5. prosince program obohatí příjezd Mikuláše a dva bloky tvořivých dílen v režii Střediska volného času Krnov, které budou určeny všem věkovým skupinám.

Trhy doplní také adventní prohlídky radniční věže s výkladem. Konat se budou od pondělí 4. do pátku 8. prosince vždy v 17.15 hodin. „Vstupenky stojí 20 korun, děti, studenti a důchodci mají padesátiprocentní slevu. Jejich předprodej probíhá v turistickém informačním centru, bude je ale možné zakoupit i před prohlídkou u hlavního vchodu radnice. Kapacita prohlídky je 15 osob,“ uzavřela Zuzana Pavlusová z TIC Krnov.

Zdroj: MěÚ Krnov