KRNOV | Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu. Obzvlášť napilno mají organizátoři tradičních adventních trhů, které ovládnou Hlavní náměstí od neděle 3. do soboty 9. prosince. Uzavírají smlouvy s prodejci, zajišťují výzdobu i mobiliář a dolaďují kulturní program. 

Foto: Plakát akce

V něm mimo jiných vystoupí Bára Basiková, Daniel Hůlka, folková kapela Žalman & Spol., písničkář Voxel nebo zpěvačky Ella a Monika Bagárová. „Účast přislíbili také domácí hudebníci, zpěvačka Marie Veliká, dětský sbor Janáčkovo brumendo a skupina No Style,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu.

Kromě hudby návštěvníky čekají představení plná andělů a čertů, ohňová show, každoroční lovení kaprů s Českým rozhlasem Ostrava, vánoční zvyky, živé ovečky nebo ukázky starých řemesel a například v úterý 5. prosince program obohatí dva bloky tvořivých dílen, které budou určeny všem věkovým skupinám.

„Co asi lidi nejvíc zajímá, je, kdy dojde k rozsvícení vánočního stromu. Stane se tak v neděli 3. prosince v 16.50 hodin. Následovat bude ohňostroj a sváteční podvečer oživí program artistické společnosti Cirkus trochu jinak, v němž mezi děti přijdou dlouhonozí andělé na chůdách,“ prozradila Aneta Janoušková.

Během adventních trhů bude na Hlavním náměstí probíhat vždy od 10.00 do 19.00 hodin stánkový prodej, hlavní program vyplní dobu od 15.00 do 19.00 hodin.

Trhy doplní také adventní prohlídky radniční věže s výkladem. Konat se budou od pondělí 4. do pátku 8. prosince vždy v 17.15 hodin. „Vstupenky stojí 20 korun, děti, studenti a důchodci mají padesátiprocentní slevu. Jejich předprodej probíhá už nyní v turistickém informačním centru, bude je ale možné zakoupit i před prohlídkou u hlavního vchodu radnice. Kapacita prohlídky je 15 osob,“ uzavřela Zuzana Pavlusová z TIC Krnov.

Zdroj: MěÚ Krnov