DOLNÍ MORAVA | Jestli chcete na malou procházku nebo na celodenní výlet, to je na Dolní Moravě úplně jedno. Koncentrace zajímavých míst v okolí je jedinečná, stačí si jen vybrat. Právě turistickým cílům Dolní Moravy se bude věnovat naše třetí zastavení. Kam všude se vypravit?

Foto: Michal Novotný

Údolím řeky Moravy

Tak to je naprostá klasika – cesta na pohodu se zurčením řeky, řadou zajímavých míst včetně vodopádů. Vydejte se po Naučné stezce Králický Sněžník – můžete jen tak bloumat malebným údolím, jako cíl zvolit jeden z vodopádů nebo Mléčný pramen. Pokud chcete delší procházku, můžete dojít až na rozcestí Pod Vilemínkou.

Obtížnost: lehká

Čas: 1-3 hodiny

Na Slaměnce tam je hej

Byla o tom řeč v prvním díle, ale vystoupat si po svých na Slaměnku, čili na místo kde je Stezka v oblacích, má své kouzlo. Pokud to vezmete z gruntu, vydáte se od chaty U Slona přímo po modré, která se příjemně klikatí. Nahoře vás čeká občerstvení, případně možnost podlehnout a vydat na Stezku v oblacích, případně na toulky po hřebeni.

Obtížnost: střední

Čas: 4-5 hodin (tam a zpět), je možné využít lanovku

A pořádný výšlap…

Nebyla by to Dolní Morava, aby si na své nepřišli i ti náročnější. Pokud toužíte zdolat nějaký ten vrchol, kde bude čekat rozhled a žádná hospoda, vydejte se se na Klepáč (1144 m. n.). Na cestě vás čeká zajímavé převýšení, nahoře rozhledna, panoramata a v létě borůvky. A uvidíte dobře na českou i polskou stranu.

Zajímavá je také alternativa návratu, kde vedle stejné cesty zpět můžete také po hřebeni dojít až na Králický Sněžník (v tom případě se ale připravte, že se návrat protáhne na 5,5 hodiny).

Obtížnost: těžká

Čas: 4-5 hodin (tam a zpět), při návratu přes Králický Sněžník 7-8 hodin

Kterou trasu si nakonec vyberete?