DOLNÍ MORAVA | Na Stezce v oblacích jste již byli, Což takhle trochu adrenalinu? A jak už to na tomto místě bývá, je opravdu z čeho vybírat, a to přímo v areálu střediska nebo nahoře na horách.

Foto: Michal Novotný

Bobová dráha nebo adrenalin park

Bobová dráha patří na Dolní Moravě k nejstarším atrakcím. Výhodou je, že je otevřená celoročně a užít si ji můžete s celou rodinou (na vozíku mohou jet dvě osoby). Najdete ji ve spodní části Dolní Moravy (chata U Slona) a své kouzlo má zejména v zimě večer na osvícené dráze.

Adrenalin park? Tady se vyřádí děti i dospělí – čeká na vás jeden z největších lanových parků Česku, ale také adrenalinová věž (horolezecká stěna, lanovka, Power Fan a Big Swing). Park je přístupný v letních měsících, konec podzimní sezony je plánován na konec září.

Single trails aneb Na kole střemhlav dolů

Skalní trial nepředstavuje takovou nálož jako například síť tratí na Kopřivné v Dolní Morávce, nicméně čtyřkilometrová trasa s dřevěnými lávkami a klopenými zatáčkami stojí za to. Veškerou výbavu si můžete půjčit v půjčovně u hotelu Vista, budete potřebovat také propustku na lanovku a vzhůru do oblak.

Na koloběžce se vydejte po okolí

Nejlepší na konec – za vymazlenou záležitost patří jízda na koloběžce. Ti odvážnější můžou zkusit sjet trasu skalního trialu, opravdovým zážitkem je jízda po hřebeni a následný sjezd údolím Moravy. Vyjeďte lanovkou ke Slaměnce (můžete se také vydat po svých), u stanice lanovky na Vás čeká půjčovna koloběžek (půjčovné se platí na dvě hodiny a můžete platit kartou).

Poté se vydáte na hřebenovou trasu po modré a červené směrem Slamník. Čeká na Vás cca 15 km – hned na úvod kopeček, poté vlnitá hřebenová trasa. Zhruba v polovině trasy se otočíte do údolí Moravy a vychutnáte si sjezd. Stojí to za to! Pokud budete mít v první polovině rychlou frekvenci odrazů, můžete za dvě hodiny trasu otočit dvakrát. Koloběžku poté vrátíte ve spodní půjčovně.