BRUNTÁL | Bruntálské děti dostanou novou možnost vyhrát si na veřejných prostranstvích. Město pro ně připraví hry na chodníku.

Foto: Pixabay

Rada města ve středu 5. června schválila dle doporučení komise integrovaného rozvoje realizaci stejnojmenného projektu v Bruntále. Jeho výstupem bude aplikace termoplastické látky na chodníky v sedmi lokalitách města, kde takto vzniknou různé barevné obrazce umožňující herní vyžití. Nepůjde tedy jen o klasického „panáka“, ale také o další originální hry.

Výhodou tohoto řešení je, že barvy zůstanou jasné a lesklé na dlouhou dobu. Výrobce garantuje záruku pět let, životnost však má být ještě delší. Materiál neobsahuje žádné škodlivé látky pro životní prostředí. Hry je možné využívat téměř ihned po aplikaci.

Herní schémata budou nanesena na chodníky v okolí základních škol Okružní, Cihelní a Jesenická, dále na náměstí 1. máje, v městském parku, v západní lokalitě a v sídlišti K. H. Máchy. Celkové náklady se budou pohybovat okolo čtvrt milionu korun.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.