BRUNTÁL (FOTO) | Duben, aprílový měsíc byl plný jarních překvapení nejen v přírodě, ale i v družince, nás překvapil nejedním zážitkem.

Dagmar Kudličková

V prvním týdnu jsme pálili Moranu, aby nám paní Zima dala konečně sbohem. Děti si připomněly jarní zvyk našich předků. Připravovali jsme drobné dárečky pro budoucí prvňáčky.

Následoval velikonoční maraton. Vyráběli jsme výrobky na družinový jarmark, drobné dekorace a výkresy na zámek, kde jako každoročně probíhala velikonoční výstavka dětí, zdobili jsme si třídy a prostory celé družiny. Vyvrcholením velikonočních příprav byla velikonoční dílna. Každý měl možnost vyrobit si dekoraci, která se mu líbila. Bylo to bezva. Letos se nás sešlo opravdu hodně.

Filmové představení, které jsme v tomto měsíci navštívili, nezklamalo. Pohádka „ Čertí brko “ byla opravdu velmi pěkná, moc se nám všem líbila.

Konec měsíce byl plný zábavy. Čarodějnické dovádění jsme pojali trošku jinak, než v minulých letech. Každé oddělení si je oslavilo po svém. Nechyběla diskotéka, čarování, malování, ale bylo i sportování.

Poslední tečkou byl Matýsek, tedy pan Zdenek Polach, který s ním přijel do naší školy. Pan Polach je známý břichomluvec, který baví se svými loutkami děti po celém světě. Ráno Matýsek navštívil děti čtvrtých a pátých tříd, odpoledne zavítal do družiny, a to jsme se nasmáli.

Do představení pan Polach zapojil jednoho našeho chlapce, který se rázem stal ,, hvězdou “. Nemělo to chybu. Děti se smály a my dospělí samozřejmě také. Vtip a bezprostřednost dětí vykouzlily úsměv na rtech každému. Jaká škoda, že jsme se museli rozloučit. Tak snad někdy příště.

Autor: Dagmar Kudličková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Dagmar Kudličková

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.