BRUNTÁL | Bruntál bude mít veřejné hřiště pro venčení psů. Město jej zřídí na zelené ploše mezi ulicemi Uhlířskou a Zeyerovou.

Foto: ilustrační Pixabay

Jedná se o plochu v blízkosti prodejny Lidl, za areálem sociálního zařízení Sagapo. Zřízení psí loučky bylo nejednou přáním majitelů psů: vyhláška o veřejném pořádku totiž ve většině zastavěného území Bruntálu zakazuje volný pohyb psů, navíc přímo ve městě dosud chyběla rychle dostupná plocha vybavená překážkami a dalším vybavením.

Zřízení psí loučky v uvedené lokalitě umožňuje územní plán města (plocha pro občanskou vybavenost), pozemek o výměře 310,6 m2 se nachází mimo vedení inženýrských sítí, je poměrně rovinatý, zatravněný, s předpokladem minimálních terénních úprav.

Psí hřiště bude od okolního veřejného prostranství odděleno nízkým oplocením se vstupní brankou. Bude osazeno dřevěnými překážkami pro tzv. mini agility, lavičkami, odpadkovými koši a informační cedulí. Hřiště bude zřízeno v průběhu letošního roku, náklady jsou předpokládány ve výši do 200 tisíc korun.

Zdroj: MěÚ Bruntál