KRNOV | Dětské dopravní hřiště u Střediska volného času (SVČ) Krnov bude mít nové dopravní značky. Jejich výměna probíhá v těchto dnech a bude stát 150 tisíc korun. „Hřiště není oplocené, takže ho nelze uzamknout, a původní plastové dopravní značky nebyly schopné odolat vandalům. Po delší době, kdy jsme ty rozbité průběžně nahrazovali novými, jsme se rozhodli pro kompletní výměnu za kovové, a to včetně ukotvení,“ uvedla ředitelka SVČ Veronika Kozlíková.

Foto: ilustrační – Pixabay

Další úpravy středisko plánuje v příštím roce. „Chceme vyměnit a obnovit panely s dopravní tematikou a využít jejich rubovou stranu pro prezentaci činnosti SVČ Krnov. Cílem tohoto kroku je přiblížit návštěvníkům hřiště možnosti, jak smysluplně mohou využívat svůj volný čas,“ dodala ředitelka, která se na výměnu panelů pokusí získat dotaci od Nadace ČEZ.

Dopravní hřiště, jehož součástí je také modulární pumtracková dráha, je otevřeno celoročně a přístupné bez poplatku. Jeho úkolem je seznámit děti s pravidly silničního provozu, naučit je správnému chování při jízdě na kole a předcházet jejich úrazům a dopravním nehodám. „Hřiště v dopoledních hodinách využívají především školy. V normálním režimu, tedy v tom, který není poznamenán proticovidovými opatřeními, na něm probíhá výuka dopravní výchovy, jíž jsme garanty a organizátory, pořádáme zde také okrsková a okresní kola soutěže mladých cyklistů,“ řekla Veronika Kozlíková. Veřejnost pak navštěvuje hřiště zejména v odpoledních hodinách a za příznivého počasí má možnost od jara do podzimu si od 14.00 do 18.00 hodin si vypůjčit za minimální poplatek 10 korun kola, koloběžky, odrážedla i helmy.

V letošním roce, v němž kvůli pandemii bylo hřiště otevřeno až od 10. května, této možnosti využilo 695 návštěvníků. „Navíc v letních měsících nabízíme vždy 14 dnů v červenci a 14 dnů v srpnu v pracovní dny zdarma prázdninové aktivity pro děti, během kterých se mohou učit a trénovat pravidla silničního provozu, vyzkoušet jízdu zručnosti a získat základy zdravovědy,“ uzavřela ředitelka.

Zdroj: MěÚ Krnov