BRUNTÁL | Stavba multifunkčního hřiště v areálu Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále jde podle plánu, hotové by mohlo být v dubnu.

Foto: MěÚ Bruntál

Stavební práce v areálu Střední průmyslové školy a Obchodní akademie v Bruntále probíhají už od jara. Demolici dvou budov bývalých internátů vystřídala stavba nového multifunkčního hřiště.

„Hřiště je svou koncepcí unikátní. Žákům školy umožní souběžně provozovat hned několik sportů. Stavba hřiště počítá s hřištěm na inline hokej, hokejbal, basketbal, volejbal, nohejbal a malou kopanou. Výuku tělesné výchovy zpestří také boulderingová stěna a nové workoutové hřiště,“ uvedl ředitel školy Jan Meca s tím, že stavba probíhá podle aktualizovaného harmonogramu. Do konce roku budou hotovy téměř veškeré stavební práce. „Z důvodu technologických požadavků při pokládce povrchu hřiště proběhne pokládka až na jaře,“ doplnil Jan Meca.

Hřiště vzniká v rámci revitalizace areálu školy. Její součástí je také celoplošná oprava komunikace a vnitroareálových rozvodů elektřiny a vody. „Škola jako investor akce získala prostředky na revitalizaci z prostředků Moravskoslezského kraje, který je jejím zřizovatelem. Lze očekávat, že do konce dubna 2022 dokončena,“ dodal Jan Meca. Celkový rozpočet akce činí 55,5 mil. Kč, včetně DPH.

Zdroj: MěÚ Bruntál